شیرآلات معمولی رابه راحتی هوشمند کنید

انستیتو تحقیقات ایرانیان ترکیه _ محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم‌وفناوری یزد موفق به طراحی روشی برای تبدیل شیرآلات معمولی به هوشمند جهت صرفه‌جویی در مصرف و جلوگیری از هدررفت آب شدند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق ، مهدی غفاری، مدیر عامل این شرکت در مورد این طرح گفت: با وجود گذشت سال‌ها از ورود شیرآلات هوشمند به بازار، در حال حاضر به عنوان کالای لوکس شناخته می‌شود و به دلیل قیمت بالا و استفاده از قطعات نامناسب در برخی از آنها، نتوانسته است جای خود را در بازار پیدا کند. وی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های کارشناسان شرکت، پایه‌هایی با قابلیت نصب روی انواع شیرآلات طراحی شد که بدون نیاز به تعویض شیر فعلی به کاهش هزینه‌ها بینجامد.

غفاری با اشاره به عملکرد متفاوت سنسورهای طراحی شده نسبت به سنسورهای معمول، افزود: این محصول می‌تواند روی تمام شیرآلات در هر مکان و هر نوع سینک، با فواصل مختلف و با هر خمیدگی نصب شود. وی در مورد پنل هوشمند دوش‌های حمام در استخرها و هتل‌ها نیز اظهار کرد: این کالا نسبت به نمونه‌های موجود در بازار، با قیمت بسیار پایین‌تر و با نصب آن به جای علمک قدیمی دوش، انجام می‌شود.

غفاری در پایان با اشاره به این که در حال حاضر پایه‌های تبدیل و پنل هوشمند در چندین سازمان و اداره‌ دولتی شهرستان یزد مورد استفاده قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی خط تولید این محصول تا یک ماه آینده، این شرکت دانش‌بنیان بتواند گستره فعالیت خود را افزایش دهد.