شست وشوی خودرو بدون آب توسط دو مهندس ایرانی

انستیتو تحقیقات ایرانیان ترکیه _طرح ابتکاری دو مهندس ایرانی برای شست وشوی خودرو بدون نیاز به آب برنده جایزه ۱۰۰ هزار دلاری دولت ایالت ‘نیوساوت ولز’ استرالیا شد.
به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق _این دو مهندس ایرانی ساکن سیدنی استرالیا که این جایزه را به خود اختصاص دادند تصمیم دارند انقلابی مانند ‘اوبر’، (سرویس سفر آنلاین) اما این بار در صنعت کارواش (شست وشوی خودرو) بوجود آورند. به نقل از ‘اس.بی.اس’ استرالیا، ‘رضا کشاورزی’ دارای دکترای مهندسی مکانیک و ‘فرید میرمحسنی’ مهندس شیمی بتازگی توانسته اند با توسعه یک فناوری شست وشوی خودرو بدون نیاز به آب و تشکیل مجموعه ای ابتکاری کاملا نو را در صنعت شست وشوی خودرو ایجاد کنند.
شست وشوی یک خودرو بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ لیتر آب لازم دارد.
اما اکنون این دو ایرانی خوش‌فکر در استرالیا، روشی را ابداع کرده اند که در آن بدون استفاده از آب و ضمن استفاده از محصولی که خود اختراع کرده اند، می توان یک خودرو را شست وشو داد. این دو مهندس ایرانی حتی با توسعه یک نرم افزار جالب می خواهند نوعی پدیده مانند ‘اوبر در صنعت کارواش’ ایجاد کنند. روش خلاقانه ای که در آن، در واقع کارمندان شرکت آنها به نام ‘وایپ هیرو’ در منزل، محل کار و یا هر مکانی که بخواهید حضور پیدا خواهند کرد و خودرو درخواست کننده را بدون استفاده از آب خواهند شست. طرح ابتکاری این دو مهندس ایرانی برنده جایزه ۱۰۰ هزار دلاری دولت ایالت ‘نیوساوت ولز’ در استرالیا شده است.